czwartek, 5 stycznia 2012

Pozycjonowanie

Pozycjonowanie jest to zbiór działań, których celem jest poprawa pozycji danej strony w wynikach wyszukiwania na konkretne zapytania. Jeśli chcemy, aby nasza strona znajdowała się na pierwszej stronie po wpisaniu przez użytkownika pytania w wyszukiwarce, nie zaś na jednej z bardzo dalekich pozycji, odpowiednie wypozycjonowanie może nam w tym pomóc.

Istnieje wiele wyszukiwarek internetowych. W naszym kraju faktycznie liczy się tylko jedna, jest nią Google. Według badań posługuje się nią około 97% Polaków. Z tego też względu gdy mowa jest o pozycjonowaniu w naszym kraju sprowadza się to do pozycjonowania właśnie w tej jednej konkretnej wyszukiwarce.

Generalnie pozycjonowanie sprowadza się do zwiększania ilości linków prowadzących do naszej strony. Im linków więcej oraz im lepszej są jakości, tym lepiej. W zależności od tego z jakich stron prowadzą, jakim tekstem są otoczone oraz jak się nazywają (anchor text), polepszają nasze pozycje na konkretne zapytania. Linki z serwisów długo istniejących oraz prezentujących sobą wysoki poziom co do treści są bardziej wartościowe niż linki ze stron nowych czy też takich, w których znaleźć można spam.

Działania składające się na pozycjonowanie są proste. Dwa podstawowe sposoby zbierania linków to katalogowanie oraz preclowanie. Katalogowanie polega na dodawaniu naszej witryny do katalogów stron. Preclowanie zaś polega na zamieszczaniu tekstów typu precel na strony presell page wraz z linkiem prowadzącym do naszej strony. Osoby zajmujące się pozycjonowaniem zawodowo zamieszczają setki i tysiące różnego rodzajów wpisów w internecie - skala, wiedza oraz dysponowanie odpowiednimi narzędziami odróżnia tutaj zawodowca od amatora.

Frazy na jakie chcemy wypozycjonować naszą stronę różnią się między sobą trudnością. Zależy ona od ilości miesięcznych zapytać oraz od konkurencji wśród innych stron znajdujących się w pierwszej dziesiątce wyników. Frazy łatwe możemy pozycjonować amatorsko posługując się katalogami oraz zamieszczając własnoręcznie precle. Strony trudne są bardzo oblegane i pozycjonowanie ich wymaga wielkich nakładów czasu oraz pracy.

Marketing internetowy jest coraz szerzej rozwijany. Pozycjonowanie nie jest już obcym pojęciem dla osób zajmujących się biznesem. Rośnie nasza świadomość co do sposobów funkcjonowania wyszukiwarek internetowych. Wiemy, że bez odpowiedniego marketingu sieciowego strona ma bardzo nikłe szanse na zyskanie popularności. Natłok różnych witryn, portali oraz szeroko pojętych informacji w sieci jest po prostu zbyt duży aby wybić się spośród nich samoistnie.

5 komentarzy:

 1. Fakt, jest wiele sposobów na pozycjonowanie. Ja dla przykładu nie wierzyłem w automaty, ale postanowiłem w końcu dać szanse jednemu... byłem pozytywnie zaskoczony efektami, które uzyskałem dzięki Adderowi. Naprawdę, świetna sprawa - top 10 w dwa miesiące - to chyba rzadkość.. Polecam wszystkim starającym się o wysoką pozycję w google! Zajrzyjcie na www.seoadder.info

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widzę, że nawet tutaj nieudolne próby marketingu szeptanego sięgają ;)

   Usuń
 2. możecie znaleźć więcej info o pozyconowaniu na:
  http://zarabianieonline.net/m/articles/view/Jako%C5%9B%C4%87-artyku%C5%82%C3%B3w-a-stawianie-zaplecza-SEO

  OdpowiedzUsuń