czwartek, 5 stycznia 2012

Czym są strony presell page?

Strony typu presell page pierwotnie miały charakter zbiorów krótkich artykułów sponsorowanych zachęcających do zakupu danego artykułu lub skorzystania z usług danej firmy. Obecnie również posiadają one zastosowanie w marketingu, jednak nieco odmienne. Są to strony na których zamieszcza się precle, czyli krótkie teksty reklamowe, wraz z linkami prowadzącymi do naszego serwisu.

Presell pages są potrzebne do skutecznego pozycjonowania stron. Pozycjonowanie polega na zbieraniu dużych ilości linków prowadzących do naszej witryny. Dziesięć linków z dziesięciu różnych stron jest jednak dużo bardziej skuteczna niż dziesięć linków prowadzących z jednej strony. Z tego też względu powstaje wiele stron typu presell page.

Zamieszczane precle zaopatrywane są w link lub większą ich ilość. Odnośnik do naszej witryny będzie dużo skuteczniejszy gdy otoczy się go tekstem i w tym tkwi cały sens pisania precli. Optymalną sytuacją jest, gdy każdy linkujący do nas precel zamieszczony będzie na innej stronie presell.

Strony presell page są zróżnicowane pod względem jakości. Niektóre są całkowicie otwarte dla osób z zewnątrz i każy może zamieszczać na nich swoje treści; inne są zamknięte i niedostępne bez zgody właściciela. Preselle otwarte dodatkowo dzielą się na moderowane i niemoderowane. Te drugie akceptują wszystkie wpisy i ich jakość jest z reguły dużo niższa.

Osoby zajmujące się pozycjonowaniem zawodowo używają bardzo wielkich ilości presell pages. Czasami samodzielnie stawiają setki takich stron aby później móc zamieszczać w nich teksty wraz z odnośnikami. Można równie dobrze korzystać z publicznie udostępnionych stron presell, jednak wtedy nie ma się kontroli nad zamieszczanymi tam treściami.

Nie można jednoznacznie określić jakości strony typu presell. Generalnie służyć ma ona pozycjonowaniu czyli jest tym lepsza, im większą moc będą miały prowadzące z niej linki. Oceniając strony zwracajmy uwagę na ilość podstron danej strony znajdujących się w indeksie Google,  PageRank, ilość linków wychodzących; dużo powie nam również ogólny wygląd strony oraz pobieżne przejrzenie znajdujących się tam tekstów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz